Töötada kodumaa põllumajanduse tõstmise tähe all Eesti edumeelse põllumehe vaimus!

Keel
English

Arhiiv

Näitus „100 aastat aiandust Pollis"

100 aastat aiandust Pollis
100 aastat aiandust Pollis

19. maist on Viljandi Muuseumis avatud näitus „100 aastat aiandust Pollis“, mis kajastab Polli aianduse ajalugu 20. sajandi algusest kuni tänapäevani.

Polli Aiandusuuringute Keskusele on kogunenud saja aasta jagu teadmisi, oskusi ja kogemusi aianduse valdkonnas. Aiandusteadmiste ja oskuste edasiandmise alguseks Pollis võib lugeda Polli Põllutöökooli rajamist Polli mõisasse 1920. aastal. 1945. aastal loodi Polli Aianduse ja Mesinduse Uurimise Instituut ning hakati tegelema aiandusteadusega. 1995. aastal sai riiklikust instituudist Eesti Maaülikooli allüksus.

Polli Aiandusuuringute Keskus kutsub näituse vahendusel osa saama oma argipäevast. Plakatitel on kajastatud keskuse tegemisi teemavaldkondade kaupa nii sõnas kui pildis. Videopildi vahendusel saavad selgeks sordiaretuse protsessid ning tuttavaks aretajad, kelle loodud sordid meie koduaeda rikastavad. Õieilu pakuvad ruumis õitsvad puud ja ka fotod. Lisaks saab tutvuda Eestis vähelevinud puuvilja- ja marjakultuuridega, saab teada miks on vaja teha biokeemilisi analüüse ja palju muud.

Polli aianduse ajaloosse ning aiandusuuringute keskuse teadlaste tegemistesse saab näituse vahendusel süüvida 27. juunini. Muuseum on avatud teisipäevast laupäevani kella 10–17.

Lisateave: Kristine Volens, tel 5191 5950, kristine.volens@emu.ee